8. Sporun Devleri Ödülleri sahiplerini buldu

Ülke TV’de yayınlanan Spor&Spor programı tarafından geleneksel hale gelen ve sekizincisi düzenlenen “Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreni Başkentte gerçekleşti.

Görkemli geceye Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Milletvekilleri ve birçok alandan sporcu katıldı.

Törende milli sporcular, federasyon başkanları ve spor adamları ödüllerinin sahibi oldu.

Törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak Türkiye’nin spor camiasına verdiği destekleri hatırlattı.

Bakan Bak, her yerde spor tesislerinin daha da artacağının altını çizerken konuşmasında Gazze’yi de unutmadı.

Bakan Osman Aşkın Bak sözlerini “Gazze’ye selam olsun” diyerek sonlandırırken desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

8. SPORUN DEVLERİ ÖDÜL TÖRENİNDE VERİLEN ÖDÜLLER ŞU ŞEKİLDE:

  1. AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI – YILIN ERKEK TAKIMI ÖDÜLÜ
     
  2. ATLETİZM 4*400 ERKEKLER MİLLİ TAKIMI – YILIN İSMAİL AKÇAY ÖDÜLÜ
     
  3. BOKS AKDIN ERKEK MİLLİ TAKIMI – YILIN TAKIMLARI ÖDÜLÜ
     
  4. CANTÜRK ALAGÖZ (İŞ İNSANI) – SPORDA TÜRKİYE YÜZYILI BÜYÜK ÖDÜLÜ
     
  5. CENGİZ AYGÜN – İŞ İNSANI – YILIN VEFA ÖDÜLÜ
     
  6. ARTİSTİK KADIN VE ERKEK MİLLİ TAKIMI – YILIN CEMAL ALPMAN ÖDÜLÜ
     
  7. DR. MURAT AKSU – YILIN YAVUZ KOCAÖMER ÖDÜLÜ
     
  8. EBUBEKİR TİVNİKLİ – İŞ İNSANI – YILIN AMATÖR SPORLARINA HİZMET ÖDÜLÜ
     
  9. EDİZ GÜREL – YILIN ÇIKIŞ YAPAN GENÇ YETENEK ÖDÜLÜ / MUSTAFA YILMAZ – YILIN BÜYÜK USTA ÖDÜLÜ
     
  10. ENVER YILDIRIM – YILIN GENÇ ERKEK SPORCU ÖDÜLÜ
     
  11. ERCAN ATA – YILIN SPOR ÖDÜLÜ
     
  12. FERHAT NASIROĞLU – İŞ İNSANI – TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR ÖZEL ÖDÜLÜ
     
  13. KADIN GOL-BOL MİLLİ TAKIMI – YILIN PARALİMPİK KADIN MİLLİ TAKIMI ÖDÜLÜ
     
  14. SERBEST, GREKO-ROMEN VE KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARI – YILIN YAŞAR DOĞU ÖDÜLÜ
     
  15. U17 KADIN MİLLİ TAKIMI – YILIN ÇIKIŞ YAPAN GENÇ KADIN MİLLİ TAKIMI ÖDÜLÜ
     
  16. HÜSEYİN DOĞRU – YILIN SPOR EDİTÖRÜ ÖDÜLÜ
     
  17. İBRAHİM ALTUNBAY – İŞ İNSANI – TÜRK SPORU KATKI ÖDÜLÜ
     
  18. İBRAHİM TÜRKİŞ – ATA SPORUMUZ YAĞLI VE KARAKUCAK GÜREŞİNİN ULUSAL VE ULUSLARARASI ARENADA TANITIM ÖDÜLÜ
     
  19. ERKEK VOLEYBOL MİLLİ TAKIMI – YILIN DEAF OLİMPİK ÖDÜLÜ
     
  20. SALİH YILDIZ VE ÖZLEM YILDIZ – YALIN NAZIM CANCA ÖZEL ÖDÜLÜ
     
  21. KARATE ERKEK  VE KADIN MİLLİ TAKIMI TAKIMLARI – YILIN TAKIMLARI ESAT DELİHASAN ÖDÜLÜ
     
  22. METE GAZOZ – YILIN ERKEK SPORCU ÖDÜLÜ
     
  23. MUHAMMED FURKAN ÖZBEK – YILIN NAİM SÜLEYMANOĞLU ÖZEL ÖDÜLÜ
  24. MURAT ÇİMEN – YILIN SPOR ÖDÜLÜ
     
  25. DOWN FUTSAL MİLLİ TAKIMI – YILIN FARK YARATANLAR ÖDÜLÜ
     
  26. TÜRKİYE RAGBİ FEDERASYONU NAHİT ŞAHİN – YILIN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ ÖDÜLÜ
     
  27. SEYFETTİN SELİM – YILIN AĞASI ÖDÜLÜ
     
  28. TAEKWONDO KADIN VE ERKEK MİLLİ TAKIMI – YILIN İSMET IRAZ ÖDÜLÜ
     
  29. VOLEYBOL KADIN A MİLLİ TAKIMI – YILIN KADIN TAKIMI ÖDÜLÜ
     
  30. ZÜBEYİR BEKİROĞLU – GENELEKSEL ATLI SPOR BRANŞININ ULUSAL VE ULUSLARARASI ARENADA TANITIM ÖDÜLÜ
     
  31. ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI – SPORA EN FAZLA YATIRIM YAPAN YEREL YÖNETİM ÖDÜLÜ

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx